Ogłoszenie


  • Index
  •  » Newsy
  •  » News #14 - "Brak zmian może oznaczać wielkie zmiany"

#1 2016-06-25 19:24:46

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

News #14 - "Brak zmian może oznaczać wielkie zmiany"

Dziwny tytuł tematu, prawda? Mam nadzieję, że okaże się proroczy. Witajcie po miesięcznej przerwie na NCW. Zdaje sobie sprawę, że spodziewacie się wielkich zmian, które zapowiedział, a nawet więcej, mając w pamięci, że tak długi remont zawsze zwiastował coś wielkiego. Niestety, nie tym razem. Postaram się wytłumaczyć Wam o co chodzi.

Zapowiedziałem bardzo dużo zmian i od momentu zamknięcia forum szykowałem je, planowałem cały miesiąc pisania. Mój plan przewidywał przede wszystkim powolny start, więc zajmowałem się drobnostkami, grafikami i poprawianiem skryptów - wszystko możecie znaleźć w nowym temacie: Aktualizacje v4. Największą zmianą jaką udało się wprowadzić jest aktualizacja umiejętności i technik medycznych. Niestety rzeczywistość pokrzyżowała moje ambitne plany. Sesja zrobiła się znacznie cięższa niż przewidywałem i musiałem się nią zająć, to priorytet. W dalszym ciągu sądziłem jednak, że uda mi się połączyć te dwie sprawy - nie udało się. Do pewnego momentu wydawało mi się, że wszystko i tak się uda, w końcu zaraz wakacje i na pewno podgonię. No i tutaj tak na prawdę wszystko się komplikuje. Chodzi bowiem o to, że przez 2/3 wakacji będę poza domem, bez dostępu do PC, będę pracował. Jedynie co dwa tygodnie będę wracał do domu na tydzień. Tak się nie da prowadzić forum, nie ma mowy. Dlatego postanowiłem, że po prawie siedmiu latach zamknę NCW, bo nie wyobrażałem sobie, że ktoś mógłby czekać na mnie przez 3 miesiące, żeby wrócić do gry, bo już przed remontem nie było dużej aktywności. Taki był plan, smutny, ale był. Do wczoraj.

Zdarzyło się przez ten miesiąc, że ktoś pytał o stan aktualizacji, a ja musiałem odpowiadać tak samo, zgodnie z prawdą - słabo. Aż w końcu, gdy już rozmyślałem o tym jak się z Wami pożegnam, pojawiło się ponownie pytanie o aktualizację, od Hiroshiego. Nie było sensu ukrywać, odparłem, że nie dam rady i zamykam NCW. Bez zbędnego roztrząsania tego wątku, bo i nie ma co się silić na górnolotne teksty, przekonał mnie, że ktoś jednak czeka na NCW i że warto o nie zawalczyć. Idąc za jego radami zawalczyłem. Dlatego czekają Was, Drodzy Gracze, spore roszady przez najbliższe 3 miesiące.

Po pierwsze, z racji tego, że Masaru nie odpowiedział na moje wiadomości, postanowiłem zdegradować go do rangi VIPa. Domyślam się, że sam ma sporo na głowie i skoro nie odpowiedział to ma ku temu powód. Nie poznałem tego powodu, ale go szanuję. Po drugie, ja sam usuwam się w cień, lecz nie na zawszę, ale o tym później. Po trzecie, ostatnie i najważniejsze w tym akapicie, od dziś moją funkcję przejmuje znany Wam wszystkim Ichuza! Dla mnie jest to tylko i wyłącznie Ichuza (kiedyś jeszcze Yaomi), ale innym może być znany jako Kami lub Yoshi, zagmatwane to trochę. Będzie mnie w 100% zastępował, także do niego zwracajcie się z prośbami o akceptację, zezwolenia, z problemami dotyczącymi mechaniki i wszystkim innym z czym normalnie idziecie do mnie. Wcześniej nie wyobrażałem sobie, że ktoś może mnie zastąpić, ale biorąc pod uwagę jak radził sobie na MGW uważam, że tylko on jest w stanie z pewnością podołać, bo wiem jak pracuje.

Co do mojej skromnej osoby... Cały czas będę obecny, chociaż jeszcze nie wiem dokładnie jak to będzie wyglądać - będę się starał, gdy będę poza domem, odwiedzać forum za pomocą telefonu, tak samo z odpowiadaniem na wiadomości na GG. Wyjdzie w praniu. Jeśli będę w domu, dyspozycyjny, będę starał się pomagać nowemu administratorowi. Wraz z nastaniem nowego semestru, czyli od października, wrócę żeby razem z Ichuzą zmieniać NCW.

To chyba tyle. Przyznam, że nie wiem jak to odbierzecie i zastanawia mnie to. Niemniej jednak były dwa wyjścia, to drugie wiązało się z zakończeniem naszej przygody z NCW. Ta jednak się nie kończy, a jeśli moje, bądź co bądź, ambitne plany się powiodą, zaraz po moim powrocie wystartuje rewolucja pod hasłem NCWv2, chociaż o tym rozpiszę się przy okazji, bo jestem zdeterminowany, żeby do niej doszło. Pozdrawiam Was gorąco (dosłownie, bo ta pogoda jest nie do wytrzymania) i oddaję głos nowemu szeryfowi.

PS. Fioletowy layout został nieco zmodyfikowany w części odpowiedzialnej za wyświetlanie postów, polecam go odpalić i podzielić się wrażeniami.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#2 2016-06-25 19:55:47

 Ichuza

V I P

35457109
Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2016-06-24
Posty: 369
Multikonta: Kami, Yoshi
WWW

Re: News #14 - "Brak zmian może oznaczać wielkie zmiany"

     Pamiętam jeden dzień, a mianowicie wspólne granie w piłkę. Nie byle jaką, bo internetową. Byliśmy jakimiś tam kuleczkami, które ciągle się przepychały, lecz nieważne. Wy z pewnością pamiętacie nazwę tej gry, ja nie. Graliśmy długo, a towarzyszyły temu rozmowy na komunikatorze. Wydaje mi się, że wtedy akurat ja bardzo pomagałem drużynie w której się znalazłem. Ktoś powiedział więc w pewnym momencie "pulpecik na moderatora". Pulpecik, bo taki nadałem sobie nick. No i do sedna sprawy - do tej pory zapamiętałem słowa Katsuro, które powiedział po tamtym momencie - "No, może kiedyś". Dla mnie to kiedyś nadeszło dzisiaj, lecz nie jako moderator, a administrator naszej społeczności.
     Znacie mnie z wielu stron. Z tych lepszych, no i analogicznie idąc z tych gorszych. Byłem graczem, który nie ukrywam lubił się kłócić i płatać figle, że tak to prosto ujmę. Jako administrator, zarówno na MGW, jak i teraz tutaj - swoje obowiązki będę oczywiście wykonywał na poważnie. Nie mogę nikogo faworyzować, no i druga strona medalu - nie mogę nikomu uprzykrzać życia. Oczywistym jest, że wszystkie, dawne konflikty odkładam na bok, ba, wpuszczam je w niepamięć. Teraz najważniejsze jest, by NCW ponownie stanęło na nogi i jak to napisał Katsuro - rozwinęło do poziomu drugiego. To tyle słowami wstępu - cieszę się z funkcji jaką otrzymałem i mam nadzieję, że was nie zawiodę.
     Jak zapewne zauważyliście w pierwszej kolejności nadeszło wiele zmian. Wszystkie możecie podpatrzeć w temacie Aktualizacje v4. Wersja czwarta, ponieważ to wg. mnie Ninja Clan Wars wchodzi w jakoby nową erę. Zaplanowałem sobie naprawdę wiele, długich przewrotów. Zarówno tych, które dotyczą strony mechanicznej, jak i technicznej i zwykłych drobnostek. To, co teraz możecie zobaczyć, to zaledwie pikuś. To naprawdę nie równa się temu, co chcemy osiągnąć. Nie wspominając o moim wymarzonym połączeniu for - MGW i NCW na jednej stronie z podzielnikiem. Wspólny chatbox, wspólny off-top, wspólna rodzina. Zostawmy jednak te plany na przyszłość na bok, a skupmy się na tym, co realnie nadejdzie niebawem.
     Oczyściłem recepcję i odpisałem we wszystkich propozycjach. Na niektóre nie wyraziłem zgody, niektóre już dodałem, a jeszcze inne mam zamiar dodać. Teraz po krótce przedstawię wam, co takiego będzie zmieniane, a trochę tego jest. Przede wszystkim czas na forum, którego tak bardzo się domagaliście. A zmieniany on będzie za pomocą wykonywanych sesji. Do tego aktualizacja stworzeń, tzw. summonów i specjalizacji do nich. W każdym gatunku jeden przedstawiciel posiadać będzie technikę odwrotnego przywołania. Uprościmy także mechanikę dotyczącą tworzenia własnych zdolności, by jasno określić, co gracz może, a czego nie wolno mu wręcz tworzyć, by nie spotkał przykrej sytuacji, kiedy to administrator stanowczo mu odmawia. Dodatkowo powołam nowego Event Mastera, którego właściwie już mam na oku i jemu zlecę także prowadzenie kronik i dzienników fabularnych. Może zauważyliście, że tabela z punktami reputacji została odnowiona. To nie wszystko - nadejdzie bowiem system, który określać będzie sławę gracza względem PW i jeszcze jednego wyróżnika, nad którym aktualnie pracuję. Zaktualizujemy wszelkie opisy KG, które wymagają gruntownych i stanowczych zmian. Być może znajdzie się też miejsce opis działania przedmiotów, takich jak wybuchowe notki.
     Katsuro w spisie rzeczy do zrobienia napisał wiele rzeczy, uwierzcie mi. Rozpisanie tego wszystkiego zajęłoby mi mnóstwo czasu, a nie na tym mi zależy. Tego jest wiele, a spodziewać się można jeszcze więcej. Nasze 'przydrożne aktualizacje' zaczniemy jak najszybciej. Wchodzić one będą stopniowo, po dwie lub trzy zmiany. Nie więcej. Choć nasz zarządca zadbał już o parę rzeczy. Nowe menu ukazało się na samej górze strony, ukazując nam spis jutsu w przydatnych linkach. Spis ten jest odnowiony, posiada nowe grafiki i jest przede wszystkim przejrzysty. Mam nadzieję, że i ta niby drobnostka okaże się dla was przydatna i cenna.
     No i na sam koniec, coby nie przynudzać was i nie trzymać dalej w tym temacie, chciałbym zaproponować na spokojne rozluźnienie i start - off-topowy evencik. Nie powiem na razie wiele, gdyż wszystko mam w planach. Stworzyć muszę mianowicie mechanikę, gdyż tematem tego wydarzenia byłaby bitwa. Ponowna arena, lecz w nieco nowej odsłonie. Mage Guild Wars vs Ninja Clan Wars. Dwie różne strony, dwa różne światy. Jedna nagroda.
     To chyba tyle z mojej strony. Jestem przekonany, że pominąłem wiele rzeczy, lecz jeżeli tylko macie na to ochotę możecie do mnie pisać, czy to na skype, czy na gadu-gadu. Postaram się odpowiedzieć na pytania jak najszybciej potrafię. Każda dodatkowa para rąk także jest mile widziana. Do wykonania jest wiele grafik, opisów i ogólnie rzecz biorąc - mechaniki i systemów. Myślę, że i tak rozpisałem się długo. Czas pokaże, jak nasze zmiany wyjdą. Być może na dobre, a być może przysporzą nam jeszcze trochę problemów. Bądźmy jednak dobrej myśli i trzymajmy kciuki za przyszłość naszego forum.
     Zachęcam, a nawet przymuszam ostatkiem do komentowania tego wątku. Pokażcie chociaż, że jeszcze niektórym osobom zależy na Ninja Clan Wars.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#3 2016-06-25 23:01:33

Ayatane

Nikushimi http://i.imgur.com/nQ4N9BM.pnghttp://i.imgur.com/ipBWKhc.png

33401269
Call me!
Zarejestrowany: 2013-06-03
Posty: 653
KG/Umiejętność: Hyouton
Ranga: Elita
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 17 lat

Re: News #14 - "Brak zmian może oznaczać wielkie zmiany"

     Pierwszy!
          Znaczy, pierwszy po Ichuzie; praktycznie drugi, ale niejako pierwszy, bo...

     Rzeczy które mi się nie podobają, to jest na przykład odejście Katsuro na te kilka miesięcy. W ogóle nieobecność Masaru też jest zasmucająca, bo chyba każdy do tej postaci przywykł, prawda?

▻ Nowy spis technik jest przekozacki. Nie podoba mi się kolorystyka, ale działanie tego jest genialne. Tylko bym posegregował klany, żywioły itd. alfabetycznie, bo po prostu szukanie poszczególnych kategorii jest dość nieintuicyjne, przynajmniej dla mnie;
▻ Ninjutsu medycznych, jak nie otwierałem od początku gry na forum, tak nadal tego nie uczyniłem. Ale pewnie jest cool~
▻ Fioletowy layout mi się podoba bardzo. Jak dla mnie mógłbyś Katsuro tak zrobić i z niebieskim, ale pewnie nie każdemu by to pasowało.
▻ Fajnie, że podliczono punkty reputacji (Ichuza podliczył?). Żywię nadzieję, że coś się będzie z tym wiązało, bo Samotnicy prowadzą
▻ W poradnikach o osiąganiu pełnej siły jutsu, albo jakimś innym, dalej napisane jest, że pierwszy żywioł zwiększa siłę jutsu o połowę. A jak chodzi o zmiany wizualne w tym temacie, to są eleganckie.

     Ichuza na stanowisku administratora już błyszczał na MGW, także nie śmiem wątpić, żeby tutaj miał sobie nie poradzić. Trzymam kciuki za dalszy rozwój, wprowadzanie obiecanych wielkich zmian oraz OBIECANEGO nowego silnika, na który tak czekam *-*

Btw. jak znam Marcina, tak jestem pewien, że tak się teraz czuje:


http://i.imgur.com/FP8nOzL.png

Ostatnio edytowany przez Ayatane (2016-06-26 02:32:43)


http://i.imgur.com/OCIkxGh.png

Offline

 

#4 2016-06-26 20:48:48

Akio

Klan Namikaze http://i.imgur.com/WuFGFc5.png

59691030
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 804
Klan/Organizacja: Namikaze
KG/Umiejętność: kiroji senko
Ranga: Lider klanu
Płeć: Rudy
Wiek: 34

Re: News #14 - "Brak zmian może oznaczać wielkie zmiany"

Katsuro napisał:

Dziwny tytuł tematu, prawda? Mam nadzieję, że okaże się proroczy. Witajcie po miesięcznej przerwie na NCW. Zdaje sobie sprawę, że spodziewacie się wielkich zmian, które zapowiedział, a nawet więcej, mając w pamięci, że tak długi remont zawsze zwiastował coś wielkiego. Niestety, nie tym razem. Postaram się wytłumaczyć Wam o co chodzi.

Nic dziwnego w tytule nie ma, brak zmian zwykle prowadzi do zamulenie i mniejszej ilości osób, które się w to bawią, więc zależy w która stronę na to spojrzymy. Po za tym ciężko nazwać zmianę administracji brakiem zmian. Szczerze to to może być większa zmiana niż jakbyś wprowadził wszystko to co chciałeś wprowadzic.

Zapowiedziałem bardzo dużo zmian i od momentu zamknięcia forum szykowałem je, planowałem cały miesiąc pisania. Mój plan przewidywał przede wszystkim powolny start, więc zajmowałem się drobnostkami, grafikami i poprawianiem skryptów - wszystko możecie znaleźć w nowym temacie: Aktualizacje v4. Największą zmianą jaką udało się wprowadzić jest aktualizacja umiejętności i technik medycznych. Niestety rzeczywistość pokrzyżowała moje ambitne plany. Sesja zrobiła się znacznie cięższa niż przewidywałem i musiałem się nią zająć, to priorytet. W dalszym ciągu sądziłem jednak, że uda mi się połączyć te dwie sprawy - nie udało się. Do pewnego momentu wydawało mi się, że wszystko i tak się uda, w końcu zaraz wakacje i na pewno podgonię. No i tutaj tak na prawdę wszystko się komplikuje. Chodzi bowiem o to, że przez 2/3 wakacji będę poza domem, bez dostępu do PC, będę pracował. Jedynie co dwa tygodnie będę wracał do domu na tydzień. Tak się nie da prowadzić forum, nie ma mowy. Dlatego postanowiłem, że po prawie siedmiu latach zamknę NCW, bo nie wyobrażałem sobie, że ktoś mógłby czekać na mnie przez 3 miesiące, żeby wrócić do gry, bo już przed remontem nie było dużej aktywności. Taki był plan, smutny, ale był. Do wczoraj.

Żadna z wprowadzonych zmian nie wymagała zamknięcia forum, większość można było zrobić w jeden dzień, a najwięcej roboty wymagał spis jutsu, który jest na innym serwisie, a na prawdę miałem ochotę odpisać Shinowi gdy nagle zobaczyłem, że forum zniknęło.


Zdarzyło się przez ten miesiąc, że ktoś pytał o stan aktualizacji, a ja musiałem odpowiadać tak samo, zgodnie z prawdą - słabo. Aż w końcu, gdy już rozmyślałem o tym jak się z Wami pożegnam, pojawiło się ponownie pytanie o aktualizację, od Hiroshiego. Nie było sensu ukrywać, odparłem, że nie dam rady i zamykam NCW. Bez zbędnego roztrząsania tego wątku, bo i nie ma co się silić na górnolotne teksty, przekonał mnie, że ktoś jednak czeka na NCW i że warto o nie zawalczyć. Idąc za jego radami zawalczyłem. Dlatego czekają Was, Drodzy Gracze, spore roszady przez najbliższe 3 miesiące.

Imo wziąłeś się za dużo rzeczy na raz i tak wyszło jak wyszło. Nie lepiej zamiast dużych updejtów robić regularnie mniejsze? Druga sprawa, że wiele rzeczy możesz zwalić na użytkowników jestem pewny, że przy niewielkiej zachęcie w postaci PU, wiele rzeczy mogliby zrobić użytkownicy. Kiedyś mówiłeś że i tak takie opisy wymagają sprawdzenie i nie raz jest to więcej pracy niż napisanie od nowa, ale może lepiej wrzucić nawet coś gorszej jakości niż, żeby było coś co zupełnie nie pasuję do obecnej formy rozgrywki na forum?

Po pierwsze, z racji tego, że Masaru nie odpowiedział na moje wiadomości, postanowiłem zdegradować go do rangi VIPa. Domyślam się, że sam ma sporo na głowie i skoro nie odpowiedział to ma ku temu powód. Nie poznałem tego powodu, ale go szanuję. Po drugie, ja sam usuwam się w cień, lecz nie na zawszę, ale o tym później. Po trzecie, ostatnie i najważniejsze w tym akapicie, od dziś moją funkcję przejmuje znany Wam wszystkim Ichuza! Dla mnie jest to tylko i wyłącznie Ichuza (kiedyś jeszcze Yaomi), ale innym może być znany jako Kami lub Yoshi, zagmatwane to trochę. Będzie mnie w 100% zastępował, także do niego zwracajcie się z prośbami o akceptację, zezwolenia, z problemami dotyczącymi mechaniki i wszystkim innym z czym normalnie idziecie do mnie. Wcześniej nie wyobrażałem sobie, że ktoś może mnie zastąpić, ale biorąc pod uwagę jak radził sobie na MGW uważam, że tylko on jest w stanie z pewnością podołać, bo wiem jak pracuje.

Mam tutaj mieszane uczucia. Masaru cóż nie wiem wydaje mi się, że po tylu latach współpracy powinien się chociaż zdobyć na jakąś odpowiedź. Ichuza cóż ciężko mi się pogodzić z tym wyborem. Nie wiem jak sobie radził na MGW, ale z tego co zajrzałem na stronkę zaprzyjaźnionego pbfa nie wygląda to zbyt dobrze. Mam też obawy co do bezstronności administracji, która zawsze była mocną stroną NCW. Rozmowy o mechanice z osobą, która wykorzystywała wszelkie luki w mechanice aby wzmocnić postać  może być ciężka. Z drugiej strony mamy kogoś kto jest obeznany w fabule forum i może to się chociaż trochę ruszy.

To chyba tyle. Przyznam, że nie wiem jak to odbierzecie i zastanawia mnie to. Niemniej jednak były dwa wyjścia, to drugie wiązało się z zakończeniem naszej przygody z NCW. Ta jednak się nie kończy, a jeśli moje, bądź co bądź, ambitne plany się powiodą, zaraz po moim powrocie wystartuje rewolucja pod hasłem NCWv2, chociaż o tym rozpiszę się przy okazji, bo jestem zdeterminowany, żeby do niej doszło. Pozdrawiam Was gorąco (dosłownie, bo ta pogoda jest nie do wytrzymania) i oddaję głos nowemu szeryfowi.

NCWv2? Skończyły się kolory/metale? Tak jak mówiłem może zamiast jednego wielkiego updajtu seria małych i powolnych, ale systematycznych zmian.






Ichuza napisał:

Pamiętam jeden dzień, a mianowicie wspólne granie w piłkę. Nie byle jaką, bo internetową. Byliśmy jakimiś tam kuleczkami, które ciągle się przepychały, lecz nieważne. Wy z pewnością pamiętacie nazwę tej gry, ja nie. Graliśmy długo, a towarzyszyły temu rozmowy na komunikatorze. Wydaje mi się, że wtedy akurat ja bardzo pomagałem drużynie w której się znalazłem. Ktoś powiedział więc w pewnym momencie "pulpecik na moderatora". Pulpecik, bo taki nadałem sobie nick. No i do sedna sprawy - do tej pory zapamiętałem słowa Katsuro, które powiedział po tamtym momencie - "No, może kiedyś". Dla mnie to kiedyś nadeszło dzisiaj, lecz nie jako moderator, a administrator naszej społeczności.

Haxball? To było o Pulpeciku, a nie o Ichuzie, wnoszę o zmianę nicka nowego administratora.

   

Znacie mnie z wielu stron. Z tych lepszych, no i analogicznie idąc z tych gorszych. Byłem graczem, który nie ukrywam lubił się kłócić i płatać figle, że tak to prosto ujmę. Jako administrator, zarówno na MGW, jak i teraz tutaj - swoje obowiązki będę oczywiście wykonywał na poważnie. Nie mogę nikogo faworyzować, no i druga strona medalu - nie mogę nikomu uprzykrzać życia. Oczywistym jest, że wszystkie, dawne konflikty odkładam na bok, ba, wpuszczam je w niepamięć. Teraz najważniejsze jest, by NCW ponownie stanęło na nogi i jak to napisał Katsuro - rozwinęło do poziomu drugiego. To tyle słowami wstępu - cieszę się z funkcji jaką otrzymałem i mam nadzieję, że was nie zawiodę.

Też mam taką nadzieję, chociaż mam sporę wątpliwości, obyś je rozwiał


     

Jak zapewne zauważyliście w pierwszej kolejności nadeszło wiele zmian. Wszystkie możecie podpatrzeć w temacie Aktualizacje v4. Wersja czwarta, ponieważ to wg. mnie Ninja Clan Wars wchodzi w jakoby nową erę. Zaplanowałem sobie naprawdę wiele, długich przewrotów. Zarówno tych, które dotyczą strony mechanicznej, jak i technicznej i zwykłych drobnostek. To, co teraz możecie zobaczyć, to zaledwie pikuś. To naprawdę nie równa się temu, co chcemy osiągnąć. Nie wspominając o moim wymarzonym połączeniu for - MGW i NCW na jednej stronie z podzielnikiem. Wspólny chatbox, wspólny off-top, wspólna rodzina. Zostawmy jednak te plany na przyszłość na bok, a skupmy się na tym, co realnie nadejdzie niebawem.

No pikuś bo praktycznie nic się nie zmieniło w tej aktualizacji,a plany dla NCW to przypuszczam, że każdy ma wspaniałe.


Oczyściłem recepcję i odpisałem we wszystkich propozycjach. Na niektóre nie wyraziłem zgody, niektóre już dodałem, a jeszcze inne mam zamiar dodać. Teraz po krótce przedstawię wam, co takiego będzie zmieniane, a trochę tego jest. Przede wszystkim czas na forum, którego tak bardzo się domagaliście. A zmieniany on będzie za pomocą wykonywanych sesji. Do tego aktualizacja stworzeń, tzw. summonów i specjalizacji do nich. W każdym gatunku jeden przedstawiciel posiadać będzie technikę odwrotnego przywołania. Uprościmy także mechanikę dotyczącą tworzenia własnych zdolności, by jasno określić, co gracz może, a czego nie wolno mu wręcz tworzyć, by nie spotkał przykrej sytuacji, kiedy to administrator stanowczo mu odmawia. Dodatkowo powołam nowego Event Mastera, którego właściwie już mam na oku i jemu zlecę także prowadzenie kronik i dzienników fabularnych. Może zauważyliście, że tabela z punktami reputacji została odnowiona. To nie wszystko - nadejdzie bowiem system, który określać będzie sławę gracza względem PW i jeszcze jednego wyróżnika, nad którym aktualnie pracuję. Zaktualizujemy wszelkie opisy KG, które wymagają gruntownych i stanowczych zmian. Być może znajdzie się też miejsce opis działania przedmiotów, takich jak wybuchowe notki.

Wow nawet tam jedna propozycja moja była o której zapomniałem, a niektóre tematy miały koło 2 lat
cóż pozostaje czekać, aż coś się ruszy.

No i na sam koniec, coby nie przynudzać was i nie trzymać dalej w tym temacie, chciałbym zaproponować na spokojne rozluźnienie i start - off-topowy evencik. Nie powiem na razie wiele, gdyż wszystko mam w planach. Stworzyć muszę mianowicie mechanikę, gdyż tematem tego wydarzenia byłaby bitwa. Ponowna arena, lecz w nieco nowej odsłonie. Mage Guild Wars vs Ninja Clan Wars. Dwie różne strony, dwa różne światy. Jedna nagroda.

Event dobry pomysł, ale nie wiem czy to odpowiedni czas na zabawy mechaniką, MGW jest w dość kiepskim stanie(aktywność), NCW ma przed sobą mnóstwo zmian. Nie lepiej zrobić to trochę luźniej mechanicznie i dać większe pole do popisu prowadzącemu event.


http://i.imgur.com/hQencLH.png

Offline

 

#5 2016-06-27 10:37:47

 Suoh

Klan Kiyoshi

Skąd: Kraśnik
Zarejestrowany: 2016-06-26
Posty: 348
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shōton
Ranga: Lider klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 22 lata
WWW

Re: News #14 - "Brak zmian może oznaczać wielkie zmiany"

Ayatane napisał:

- NO BRAWO
- Odpisz w tym temacie o aktualce;
- Bo Katsuro demotywuje, kiedy nikt niepisze;

Lepiej nie ryzykować
Myślę trochę podobnie jak Akio, forum było tyle czasu zamknięte więc liczyłem na jakieś większe zmiany chociaż z drugiej strony to co aktualnie zostało zmienione nie można nazwać czymś małym lub niezauważalnym, jednak robienie wszystkiego na raz jest imo zbędne, lepiej małymi kroczkami wprowadzać balans rozgrywki niż robić jakiś wielki patch po którym i tak będzie trzeba dodawać małe poprawki.

Zmiana w fioletowym skinie nie za bardzo przypadła mi do gustu, za dużo teraz ciemnego a i wygląd sygnatur również nie zachęca wizualnie, no ale na szczęście mamy jeszcze dwa skiny do wyboru i mam nadzieje, że one nie zostaną ruszone @-@

Spis jutsu zaskoczył mnie dość pozytywnie. Nie dość, że jest przeniesiony na zewnętrzny hosting gdzie panuje większa swoboda to jeszcze w miarę fajnie zrobiony. Chociaż i do niego mam małe zastrzeżenia, pomijając już kodowanie, które jest okropne , brakuje grafik a także myślałem, że po kliknięciu w nazwę jutsu rozwiną się jego grafiki i mały opis a także link do tematu a tu od razu przenosi do wątku na forum. Dlatego myślę, że lepszym wyjściem byłoby zrobienie tak, że po kliknięciu w pozycje w menu ukazuje nam się spis a dokładnie same nazwy jutsu, zaś po kliknięciu w nazwę techniki za pomocą funkcji rozwija nam się dodatkowy box z grafikami, standardowym opisem i linkiem do watku na NCW bo w tej chwili chcąc sprawdzić niektóre techniki wychodzi za dużo klikania a tak wszystko byłoby w jednym miejscu.

Co do Ichuzy jako administratora, to wiem, że sobie poradzi. Wcześniej mając tylko admina na MGW ukazywał większe zainteresowanie NCW choć nie zaniedbywał jakoś swoich obowiązków, starał się robić coś i tu i tam a skoro tutaj ma już wolną rękę to na pewno postara się wprowadzić zmiany tak aby wyszło jak najlepiej dla nowych i starych graczy a także ogólnie dla funkcjonowania forum. Tylko mam nadzieje, że nie zapomni również o MGW bo inaczej umrę ;v

Wracając do zmian w mechanice/na forum liczę, że jak najszybciej zostanie zmieniona aktualna siła jutsu równa 12

Offline

 

#6 2016-06-28 20:19:48

 Ikkyo

Klan Uchiha http://i.imgur.com/fGrX3h1.png

52378630
Zarejestrowany: 2014-12-20
Posty: 606
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Lider klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 20 lat
WWW

Re: News #14 - "Brak zmian może oznaczać wielkie zmiany"

Tytułu nie oceniam, samą treść wątku już tak. Na samym wstępnie zaznaczam, że cieszę się z powrotu NCW. Wszedłem z nudów, dzisiaj, licząc na otwarcie. Nie zawiodłem się. Przez miesiąc przerwy nabrałem ogromnej ochoty na naruto-pbfy, a jednak lepiej jest grać tutaj. Lepszy klimat, fabuła, wygląd. Nie wiem, po prostu lubię to miejsce.

Zmiany w medyku cieszą oko i podejrzewam, że pojawią się nowi adepci tejże sztuki (może i ja sam). Pięknie wyglądają też tabelki w poradnikach, czystki w recepcji, wprowadzenie zmian obdyskutowanych dawno temu. Zliczenie PR to drobiazg, ale na pewno wzmocni klany (które oczywiście na to zasłużyły), może bardziej moralnie niż rzeczywiście. Umki specjalne ukryte i okej, tak Dodanie portów do Kraju Wody budzi u mnie mieszane uczucia – innej drogi transportu faktycznie tam nie ma, natomiast dlaczego nie można obdarować nimi większych prowincji? Hidari, Chikai i parę innych chyba też na to zasługują.
Spis technik jest cudowny. Wizualnie bardzo mi się podoba, jednak kod chyba napisano w biegu. Inicjatywa wspaniała, ale zrobiona na innym hostingu. I tu dochodzimy do sedna mojej oceny aktualizacji.
Czy naprawdę trzeba było zamykać forum do zaktualizowania umiejętności i wprowadzenia pewnych zmian kosmetycznych? Jak powiedział Akio, to robota na jeden dzień. O ile stworzenie dobrego spisu technik może pochłonąć więcej czasu, to był tworzony na innym serwerze – nie rozumiem więc dlaczego musiał być tworzony w takich warunkach.
Aktualizację oceniam więc negatywnie. Nie zmieniła wiele, za to przeszkodziła w grze tym kilku aktywnym graczom. Czy taki zastój wpłynie pozytywnie na liczbę graczy? Albo czy inni mają teraz ochotę na dłuższe pisanie? Sam wypadłem z wprawy, podejrzewam, że reszta również. Szkoda, że podjąłeś pochopnie tak mocną w skutkach decyzję.

Ichuza administratorem? Poradzi sobie, chociaż podobnie jak Akio, nie mam pewności co do bezstronności Icha. Szczególnie, że stoi na czele organizacji, która miała wplątać się w wielki konflikt (czy już to zrobiła). Pozostaje mi życzyć powodzenia. Będę pomagać, o ile oczywiście zechcesz. Masaru VIPem? Szkoda chłopa, zasługuje na pełnoprawnego admina, chociaż jego zniknięcie też jest poniżej krytyki. Nowy Event Master? Cóż, było przed nieobecnością co najmniej 4 takich, połączonych stanowiskiem. Wybierz mądrze. ;)

Offline

 

#7 2016-07-02 13:54:46

 Ichuza

V I P

35457109
Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2016-06-24
Posty: 369
Multikonta: Kami, Yoshi
WWW

Re: News #14 - "Brak zmian może oznaczać wielkie zmiany"

Ikkyo napisał:

Dodanie portów do Kraju Wody budzi u mnie mieszane uczucia – innej drogi transportu faktycznie tam nie ma, natomiast dlaczego nie można obdarować nimi większych prowincji? Hidari, Chikai i parę innych chyba też na to zasługują.

     Za budowę portów w prowincjach posiadających klany odpowiedzialni są liderzy.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#8 2016-07-03 09:50:57

 Ikkyo

Klan Uchiha http://i.imgur.com/fGrX3h1.png

52378630
Zarejestrowany: 2014-12-20
Posty: 606
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Lider klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 20 lat
WWW

Re: News #14 - "Brak zmian może oznaczać wielkie zmiany"

Ta, a w prowincjach bez klanów odpowiada za to Lord Feudalny. I nagle Kraj Wody dostał porty, a inne prowincje niezależne z dostępem do morza już nie? Ciekawe.

Offline

 

#9 2016-07-03 10:47:18

Kaede

Zaginiony

Call me!
Zarejestrowany: 2015-09-22
Posty: 117
Klan/Organizacja: Hyuuga
KG/Umiejętność: Byakugan
Ranga: Członek klanu
Płeć: Kobieta
Wiek: 21
Multikonta: Narisa

Re: News #14 - "Brak zmian może oznaczać wielkie zmiany"

   Su, jak mogłeś?! Czuję się zdradzona!
   Pewnie nikt mnie tu nie zna, ale i tak napiszę cokolwiek, skoro już przeczytałam
   Fioletowa wersja bardzo mi się podoba i raczej zostanę na niej na stałe.
   Inna sprawa to wiem ile mniej więcej czasu i energii trzeba poświęcić na prowadzenie forum i - bez urazy Ichuza - wątpię żeby nowemu adminowi chciało się prowadzić zarówno NCW jak i MGW, dlatego obawiając się o swoją przyszłość na drugim forum chcę się przenieść tutaj i mam nadzieję, że na stałe, bez żadnych niemiłych niespodzianek jak zamykanie forum, odchodzenie członków administracji (po raz już któryś). Boję się tylko, że będę musiała zaczynać całkiem od zera, bo moja Kaede zbyt dużo nie umie i jeszcze jest w klanie sprzed reworków (który przy okazji jest strasznie opisany i pracuję z pewną osobą nad poprawieniem tego T-T), nad czym bardzo ubolewam.
   Tak czy inaczej chciałam pogratulować Ichuzie i życzę wszystkim powodzenia z nim, a jemu życzę powodzenia przy rozkręcaniu forum i robieniu aktualizacji.

Offline

 

#10 2016-07-05 22:30:56

Tamotsu

http://i.imgur.com/HTjQGqH.png

Zarejestrowany: 2012-11-28
Posty: 588
Klan/Organizacja: Senju
KG/Umiejętność: Mokuton
Ranga: Lider
Wiek: 30

Re: News #14 - "Brak zmian może oznaczać wielkie zmiany"

   Cóż, wiele rzeczy podziało się pod moją (kolejną, już cholera wie którą) nieobecność...
Nie sądzę, żebym mógł oceniać cały przebieg aktualizacji tak jak Ci najbardziej z aktywnych gdyż osobiście nie odczułem zamknięcia forum. Nie zmienia to jednak faktu, że to co teraz widzę napawa mnie nadzieją na lepsze jutro.
   Może przez moją nieobecność, może przez ignorancję - nie potrafię zrozumieć irytacji ludzi na podjętą przez Katsuro decyzję o zamknięciu forum. Wątpię, że było to spowodowane zwykłym widzimisię, mógł - lecz nie musiał - kryć się za tym jakiś inny powód. Mówicie, że takie zmiany można przeprowadzić w jeden dzień. Nie mi oceniać czy macie rację czy nie, chciałbym jednak byście zauważyli, że każdy z Nas żyje własnym życiem. Szkoła, uczelnia, praca, rodzina... Jeez, jest tego trochę, prawda? Nie zawsze się da wszystko z tym pogodzić.
   Teraz do głównego wątku - nie napisałem wcześniej bo po prostu nie miałem na to czasu. Ale może wyszło to na dobre, teraz widzę, że cały czas są wprowadzane jakieś zmiany - większe, mniejsze czy kosmetyczne. Piękny to widok, który cieszy oczy. Ichuza administratorem? Wiem, że da radę. Pokazał to prowadząc MGW, już wtedy widziałem jak potrafi się starać, pokazywać inicjatywę i wprowadzać ją w życie. Cicho liczę (tak jak część z Nas), że mimo nowych obowiązków nie zaniedba MGW.

   Tamotsu out~

Offline

 
  • Index
  •  » Newsy
  •  » News #14 - "Brak zmian może oznaczać wielkie zmiany"

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.berlin-hotel.pl Alojamiento Hamburgo