Opis otoczenia - 2012-02-01 21:01:09


     Gdzieś na uboczu, z dala od gwaru toczących się uliczkami ludzi, znajduje się wąska, kamienista dróżka, zapoczątkowująca sieć podobnych jej ścieżek. Na próżno szukać tu jakiejkolwiek lampy czy choćby świecy w oknie, gdyż te już jakiś czas temu zostały zabite dechami. Wszystko za sprawą panoszących się niegdyś w tej okolicy rabusiów, którzy rozbili tutaj swój obóz. Bliskość głównej trasy handlowej i system ciasnych przejść była idealnym miejscem do stworzenia kryjówki.
   Kiedy jednak większość złodziejskich grup została wyplewiona, osiedle to nie znalazło nowych lokatorów. Wciąż obawiano się bowiem, że przebywali oni w opuszczonych domostwach, czekając na dobrą okazję do przypomnienia o sobie kupcom z Kraju Księżyca. Nie przeszkodziło to jednak pewnemu znakomitemu, acz biednemu cechowi kowalskiemu. Rzemieślnicy starali się zaistnieć na arenie międzynarodowej, prezentując swoje wyroby światu. W podziemiach jednego z budynków zbudowali piec, który po dzień dzisiejszy służy im w wykonywaniu swojej pracy.
   Gildia kowalska zajmuje się wykuwaniem najróżniejszego rodzaju przedmiotów, od przyrządów domowych, po miecze i zbroje. Zlecenia utrzymywane są w tajemnicy przed osobami postronnymi, jako że sztukmistrzowie pracują na strzeżonym obecnie zapleczu. Zamówienia przyjmowane są przez najstarszego z członków. Nie ma on już odpowiedniej krzepy do wykonywania swojej roboty, dlatego też służy grupie swoją smykałką do interesów, jaką wykształcił podczas kilkudziesięciu lat, jakie spędził na wyspie handlowej. Jest to sędziwy, acz hardy staruszek, przykuwający uwagę swoją gęstą, siwą brodą, co w połączeniu z kompletną łysiną daje ciekawy efekt.
   Ceny może nie są najniższe, jednak każdy, najtrudniejszy nawet projekt, jest rozpatrywany jako możliwy do realizacji. Jeżeli jednak zdarzy się, że klient spotka się z odmową, może być pewien, że nikt inny w całym świecie nie da rady sprostać przedstawionym wymaganiom.

Opis stworzony przez Shinsaku

producent filtrów zegarki gino rossi