Opis otoczenia - 2012-01-30 23:02:25


     Rzeka, znajdująca się na terenach starego Tsundora, to swojego rodzaju ewenement. Mimo tego, iż wypływa ze stosunkowo niskiego pasma górskiego, osiąga ponadprzeciętne wyniki statystyczne. Należy ona do najdłuższych rzek na całym kontynencie. Jeżeli chodzi o czystość, to chyba nie ma sobie równych. Woda z rzeki jest krystalicznie czysta i nie do końca wiadomo, czy to kwestia słabej urbanizacji terenów Baigai, czy może raczej małej liczby ludności na terenach starego Tsundora. Najpewniej obie z hipotez łączą się, przez co można spotkać tę piękną niebieską wstęgę, która przecina ojczyznę Kiyoshich na dwie, prawie że równe części.
     Ruczaj wypływa z gór, które znajdują się na północno-zachodniej części starego Tsundora, czyli na obecnym zachodzie całego Baigai. Flora i fauna w okolicy należy do typowo górskich. Próżne będą poszukiwania wydm, czy innych piaskowych akcentów. Na rzece kończą się już tereny pustynne, które można znaleźć jeszcze na samym południu Baigai. Dzięki długiemu strumieniowi wody, w okolicy nie brakuje rozmaitych roślin, drzew, czy krzewów. To dosyć ciekawe, ale wzdłuż biegu rzeki można znaleźć o wiele więcej gatunków i niespotykanych osobników, niż w całej prowincji. Szczerze mówiąc, gdyby nie ruczaj, życie na południu Kraju Ziemi byłoby zdecydowanie trudniejsze. Szczególnie dla kupców, którzy przecież podróżują cały czas i potrzebują dostępy do życiodajnej cieczy.
     Przy kilku odcinkach rzeki można dostrzec utwardzone drogi. Nic dziwnego zresztą, miejscowi handlarze wykorzystują biegnące szlaki i trasy karawan. A ponieważ o wiele bezpieczniej podróżować jest przy wodzie, można znaleźć nawet i prowizoryczne domki, czy szałasy.
     Warto wspomnieć, że z ruczajem związana jest pewna legenda. Niektórzy miejscowi twierdzą, że woda z niej potrafi podnieść żywotność człowieka, a nawet dać mu odporność na różne choroby. Ciężko ocenić prawdziwość tej powiastki, zważywszy na towarzyszące Baigai epidemie, jednakże nietrudno znaleźć tutaj śmiałka, który zacznie pić z samego koryta rzeki w ilościach przekraczających zwyczajne pragnienie.

Opis stworzony przez Ikkyo

BETONOWYCH DO OKOLIC BIAŁEGOSTOKU Upadek Grace / A Fall from Grace (2020)