Opis otoczenia - 2012-01-27 23:02:20


     Gdzieś pośród gór, wysoko ponad nizinami, znajduje się źródło. Miejsce to jest otoczone legendą, którą znają tylko nieliczni. Zacznijmy od tego, że aby dostać się do owego wodopoju, trzeba mieć ogromne szczęście, albo być w posiadaniu tajemnej wiedzy. Chociaż źródło jest bardzo stare, miejsce jego lokalizacji jest trudne do określenia. Znajduje się gdzieś w górach, w części zalesionej - tyle jest pewne. Jednak co dalej? Labirynt szczytów, a później drzew, skutecznie odgradza to piękne miejsce od śmiertelników. Może to i dobrze.
     Jest ono bowiem naprawdę urocze. Każdy wrażliwy na piękno natury może spędzać tu czas godzinami. Dlatego, chociaż mało ludzi wie o tym miejscu, to starają się oni dbać o ten przepiękny kawałek Baigai. Każdy spośród tułaczy, którzy przypadkiem dostali się w to miejsce, uważa, iż jest ono najpiękniejsze w całym Kraju Ziemi. Ba, zdarzają się wychwalający je i stwierdzający, że nie ma ładniejszej lokalizacji na całym świecie!
     W czym tkwi piękno źródła? Jest ono całkowicie oddalone od cywilizacji, a zatem nienaruszone przez człowieka. Rośliny, które znajdują się dookoła tego miejsca, są bardzo stare, ale zdaje się, iż są odporne na działanie czasu. Znalezienie tutaj rzadkich gatunków flory nie jest niczym odkrywczym. Ludzie, którzy dostali się tutaj chociaż raz, lubią wracać i podziwiać okazy przyrody.
     Źródło ma mały odpływ, który z czasem wpada do górskiej rzeki. Owa odnoga jest jednak na tyle ukryta w leśnym buszu, że zlokalizuje je tylko wprawny obserwator. A wówczas może mieć szczęście i dotrzeć do zaiste pięknego źródła, o krystalicznie czystej wodzie. Najbardziej skrytego, a zarazem, imponującego miejsca w Baigai.

Opis stworzony przez Ikkyo

www.ninjaclanwars.pun.pl